AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS65-1250DT 3P
KTPS65-1250DT 3P
5S-KTPS65-1250DT 3P
KTPS65-1250DT 3P
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Product Description
| Series: | KTPS65 |
| Region Utilized: | International |
| Form: | Desktop (Class I) |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 65W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Polarization: | Positive Center |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Level V |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 4.53 L x 2.09 W x 1.50 H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm) |